• Base Area Fun

Events Results

Tecnica Junior Big Mountain Challenge - Overall Results

 

  Final Results  
         
Girl 7 - 11 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Jemma Capel 26.77 25.40 52.17
2nd Erin Flood 26.63 25.03 51.66
3rd Mia Gill 24.37 24.20 48.57
4th Kaleigh Meadus 22.43 23.30 45.73
5th Jade Regehr 17.23 26.6 43.83
6th Lucy Ferneyhough 22.17 0.00 22.17
         
Boys 7 - 11 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Simon Hillis 31.87 30.20 62.07
2nd Ladd Costain 26.13 29.23 55.36
3rd Sawyer Millward 26.83 28.43 55.26
4th Logan Merringer 27.53 27.60 55.13
5th Kyle Coubrough 25.07 25.47 50.54
6th Kian Merringer 23.73 24.33 48.06
7th Dylan Van Der Merwe 23.90 24.07 47.97
8th Jack Kolesch 26.67 20.13 46.80
9th Cole Richardson 29.60 16.57 46.17
10th Adam Kuch 26.03 19.67 45.70
11th Paul Harrop 23.30 15.50 38.80
12th Jack Collison 25.50 0.00 25.50
13th Sten Valgesaar 24.60 0.00 24.60
14th Matthew Vankka 23.30 0.00 23.30
15th Liam Gill 16.37 0.00 16.37
16th Owen Tooke 15.27 0.00 15.27
17th Nikolas Worobey 11.20 0.00 11.20
         
Girls 12 - 14 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Alex Beswick 31.20 28.70 59.90
2nd Linsday Hamilton 30.27 26.70 56.97
3rd Teagan Bruns 29.53 26.80 56.33
4th Haley Cooke 27.07 27.33 54.40
5th MacKenzie Flood 25.77 27.27 53.04
6th Maeva Canayer 26.27 24.50 50.77
7th Erin Harvie 25.10 25.43 50.53
8th Claire Hoilett 24.17 24.77 48.94
9th Paige Anderson 25.10 11.97 37.07
10th Kirsten Douglas 10.80 0.00 10.80
11th Samantha Sprenger DNS 0.00 0.00
12th Aneisha Gardiner DNS 0.00 0.00
13th Laurel Buck DNS 0.00 0.00
         
         
         
Boys 12 - 14 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Cooper Bathgate 36.40 30.43 66.83
2nd Jackson Bathgate 30.93 35.70 66.63
3rd Sam Howard 32.63 32.10 64.73
4th Jona Caney 30.73 33.80 64.53
5th Parkin Costain 33.50 30.43 63.93
6th Finnian Young 32.90 30.87 63.77
7th Sean Hogarth 29.60 32.33 61.93
8th Keegan Morrone 30.37 31.00 61.37
9th Ethan Nishimura 30.33 29.83 60.16
10th Loki Wickman-Ratthe 29.43 29.60 59.03
11th Nigel Zeigler 33.87 24.73 58.60
12th Jacob Tooke 28.83 29.50 58.33
13th Malcolm Henderson 30.03 27.70 57.73
14th Yannik Schulz 27.90 28.87 56.77
15th Elias Lutz 27.50 28.83 56.33
16th Ezra Foy 26.10 29.80 55.90
17th Seth Amundsen 28.13 27.73 55.86
18th James Lahaie 27.57 28.20 55.77
19th Kalob Jensen 27.13 27.83 54.96
20th Kaelen Clarke 26.90 28.03 54.93
21st Jacob Blair 24.37 30.10 54.47
22nd David Lemieux 26.40 27.10 53.50
23rd Ben Mackay 26.33 27.10 53.43
24th Noah Whitfield 25.20 27.53 52.73
25th Dawson Anderson 26.57 25.50 52.07
26th Ethan Thorn 26.10 24.70 50.80
27th Daniel Shulz 23.10 26.40 49.50
28th Jack Engel 27.67 21.73 49.40
29th Joshua Lloyd 30.43 18.17 48.60
30th Ryan Statham 31.83 16.20 48.03
31st Jesse Thurston 28.63 0.00 28.63
32nd Tate Moseby 23.60 0.00 23.60
33rd Adam Runnalls 21.73 0.00 21.73
34th Liam Kelly 18.53 0.00 18.53
35th Aaron McCartney 17.30 0.00 17.30
36th Sean Jeffery 16.60 0.00 16.60
37th Hazen Turner-Young 15.27 0.00 15.27
38th Andreas Massitti 13.00 0.00 13.00
39th Alex Mar 10.97 0.00 10.97
40th Laird Douglas 9.47 0.00 9.47
41st Conor Sinclair DNS 0.00 0.00
         
         
         
Girls 15 - 18 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Sally Steeves 29.87 31.63 61.50
2nd Andea Byrne 27.87 29.83 57.70
3rd Chloe Kuch 27.27 29.57 56.84
4th Erin Kempt 29.20 27.60 56.80
5th Robyn Sansom 26.03 27.03 53.06
6th Natalie Stevenson 29.13 17.80 46.93
7th Anna Lovenuik 27.73 15.27 43.00
8th Liah Harvie 16.40 0.00 16.40
9th Lisa Cormier 14.00 0.00 14.00
10th Zoe Hertz 12.17 0.00 12.17
11th Siobhan Barry 10.90 0.00 10.90
12th Thea Ruzycki DNS DNS 0.00
         
         
         
Boys 15 - 18 Years      
Place Name Run 1 Run 2 Total
1st Trace Cooke 42.80 33.37 76.17
2nd Jakob Vanhouten 37.30 25.37 62.67
3rd Jake Teuton 32.30 29.30 61.60
4th Brendan Kelly 35.00 25.93 60.93
5th George Hogarth 33.90 25.27 59.17
6th Patrick Hughes 29.80 28.83 58.63
7th Jordy Kidner 35.43 23.00 58.43
8th Braden Bester 31.87 25.53 57.40
9th Ben Homer 31.43 24.47 55.90
10th Louis Panning-Osendarp 31.33 24.47 55.80
11th Ben Le Marquand 29.70 26.03 55.73
12th Oliver Wrinch 30.23 25.33 55.56
13th Dylan Cairns 31.60 23.90 55.50
14th Garret Capel 30.23 24.40 54.63
15th Jeff Ashton 29.73 24.50 54.23
16th Patrick Brown 29.83 24.07 53.90
16th Scott Nattleton 26.07 27.80 53.87
18th Bryce Turner 27.70 25.10 52.80
19th Justin Felt 29.13 23.20 52.33
20th Jackson Bodtker 33.10 19.00 52.10
21st Ben Evely 33.20 17.93 51.13
22nd Jack Robinson 26.57 24.40 50.97
23rd John Lahaie 28.30 22.57 50.87
24th Arlo Stevens 28.33 21.80 50.13
25th Eli Huisman 27.97 22.00 49.97
26th Keegan Capel 26.63 22.20 48.83
27th Taiga Fujino 26.23 21.97 48.20
28th Sam Kuch 30.67 16.50 47.17
29th Dorian Anderson Dolan 28.40 18.53 46.93
30th Graham Gallcher 31.63 13.43 45.06
31st Kosma Wardynski 23.83 19.60 43.43
32nd Tashi Townley 29.47 11.73 41.20
33rd Ross Bailie 30.80 8.73 39.53
34th Michael Bhatla 29.03 8.00 37.03
35th Cole Sutherland 29.90 0.00 29.90
36th Leroy Maarhuis 28.80 0.00 28.80
37th Sam Webb 28.63 0.00 28.63
38th Sam Woodward 21.40 0.00 21.40
39th Kevin Rossi 19.37 0.00 19.37
40th Austen Baines 18.73 0.00 18.73
41st Alexander Hannigan 18.20 0.00 18.20
42nd Jared Verge 17.80 0.00 17.80
43rd Kaden Foy 17.50 0.00 17.50
44th Ben Goertzen 16.50 0.00 16.50
45th Jacob Flood 15.63 0.00 15.63
46th Quinn Hanley 15.00 0.00 15.00
47th Jaiden Martinson-Hatt 14.90 0.00 14.90
48th Josh Fischbuch 14.60 0.00 14.60
49th Simon Blench 13.83 0.00 13.83
50th Nakoda Mason 13.67 0.00 13.67
51st Ferdinand Whitman 12.67 0.00 12.67
52nd Sam Ruzycki 12.53 0.00 12.53
53rd Alexander Barrett 12.33 0.00 12.33
54th Christian Richardson 0.00 0.00 0.00
55th Emerson Padley 0.00 0.00 0.00
56th Ewan Mackenzie 0.00 0.00 0.00
57th Matt Ruta 0.00 0.00 0.00
58th Reid McKay 0.00 0.00 0.00
59th Vinzenz Keller 0.00 0.00 0.00

CONGRATULATIONS TO THE WINNERS AND ALL COMPETITORS IN THIS YEAR'S EVENT!

Note: There was a misprint in the Boys 12 - 14 category on the final results handed out at awards. Apologies for the misprint and it has now been rectified in the above results.


Activities & Events

Sherpa Cinema's Sculpted In Time